+370 610 22600 (I-V: 9-17 val.)

Parašykite mums

Prekių krepšelis

Žaislai kūdikiams: pirmieji vaiko žaislai renkami atsakingai

Puslapis:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Jei seniau į žaislus patiems mažiausiems buvo žvelgiama daugiau skeptiškai, tai šiandien jau kone visi tėveliai puikiai žino, kad žaislai kūdikiams yra labai naudingi. Jie ne tik užima mažylį, jį sudomina ir linksmina, bet atlieka ir ugdomąją, lavinimo funkcijas. Žaislai kūdikiams turi būti ne tik spalvingi, įdomūs, bet ir saugūs!

Žaislai kūdikiams: nuo kokio amžiaus?

Naujagimiui pirmaisiais gyvenimo mėnesiais žaisliukai tikrai nėra esminis dalykas, nes tuo periodu jam reikšmingiausi yra  pienas, miegas, rūpestis ir meilė. Bet sulaukęs poros mėnesių mažylis jau darosi guvesnis, aktyvesnis ir jį pradeda dominti supanti aplinka. Štai tada smalsumą kelia ir pirmieji žaisliukai. Svarbu, kad žaislas būtų parinktas pagal vaiko amžių.

Žaislai kūdikiams: kokie tinka?

Maždaug iki trijų mėnesių amžiaus visiškai užteks virš lovytės kabinamo žaisliuko. Jį parinkite ryškesnės spalvos, nes tokio amžiaus vaiko regėjimas yra ne toks, kaip suaugusiojo, toliau kaip 30 centimetrų esančius daiktus naujagimis mato neryškiai. Taip pat tokio amžiaus mažylius galite dominti barškučiu ar žaisliuku, skleidžiančiu ramią melodiją.

Vyresni kaip trijų mėnesių vaikučiai pradeda justi savo rankas ir tai, kad jomis gali sugriebti. 3–6 mėnesių mažyliui tiks barškučiai, žaisliukai, skleidžiantys čežėjimo, šiugždėjimo, ausies nerėžiančio cypsėjimo garsus, minkštos knygelės. Lavinamieji kilimėliai – puikus pasirinkimas kūdikiui. Žaislai kūdikiams turi būti spalvingi, nesunkūs, lengvai sugriebiami tokio amžiaus vaikui.

Pusmečio sulaukę vaikučiai ima daugiau judėti, tampa dar aktyvesni ir su didžiuliu smalsumu domisi aplinka. Šiuo laikotarpiu reikia vystyti jau ir smulkiąją motoriką, todėl puikiu pasirinkimu bus tokie žaislai kūdikiams, kurie yra skirtingų spalvų, formų, tekstūrų, turintys besisukančių, kabančių, judančių elementų.

Link pirmojo gimtadienio artėjančiam vaikučiui tinka žaislai, skatinantys pažinti formas, pavyzdžiui, kaladėlės, skirtos dėlioti vieną ant kitos, vieną į kitą, įdėti pro tam skirtą angą. Puikus pasirinkimas bus ant stovo suveriami žiedai. Kaladėlės, spalvingos knygutės, kamuoliukai – taip pat labai tinka metukų gimtadienį netrukus švęsiančiam kūdikiui.

Svarbu: visi žaislai kūdikiams turi būti kokybiški ir pagaminti iš saugių medžiagų – juk mažieji viską deda į burnytę.

Nuo pirmųjų mažylio gyvenimo dienų prasideda ilgai trunkantis vystymosi ir auklėjimo procesas. Norėdami sukurti idealias sąlygas savo vaikams, suaugusieji didelį dėmesį skiria higienai, pasivaikščiojimams lauke ir mokymui, tačiau dažnai pamiršta, koks yra svarbus tinkamų žaislų parinkimas. Juk žaislai – ne tik pramogos, bet ir puikus būdas supažindinti vaiką su aplinkiniu pasauliu, lavinti jo jutimus, vaizduotę ir loginį mąstymą, todėl labai svarbu, kad jie būtų ne tik gražūs, bet kartu ir saugūs bei naudingi.