+370 610 22600 (I-V: 9-17 val.)

Parašykite mums

Prekių krepšelis

Žaidimai ir dėlionės

Puslapis:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Dėlionės – kokios jos ir kokią naudą atneša?

Vieniems tai aistra, kitiems – būdas prasmingai praleisti ilgus vakarus, tretiems – naujas ir dar iki galo neperprastas užsiėmimas. Kad ir kuriai kategorijai priklausytumėte – šis užsiėmimas neabejotinai naudingas, tik svarbu pasirinkti tinkamiausią dėlionių rūšį.

Dėlionės vaikams yra nesudėtingos ir kai kurios jų pritaikytos patiems mažiausiems, kuriems ypač svarbu lavinti loginį mąstymą, atmintį bei smulkiąją motoriką. Sudėtingesnės dėlionės gali virsti tikru iššūkiu visai šeimai – kelių ar net kelių dešimčių tūkstančių detalių dėlionės dėliojimas – nemenkas komandinis darbas, kuris ne tik padeda atsipalaiduoti, užmiršti dienos rūpesčius, bet kartu ir suartina. Ypač tuomet, kai ant sienos puikuojasi visos šeimos kartu sudėliotas įstabus paveikslas.

Dėlionė – tai žaidimas-galvosūkis, kai iš mažų detalių dėliojamas bendras didelis vaizdas. Anot psichologų, dėlionės lavina vaizdinį suvokimą, loginį mąstymą, skatina sutelkti dėmesį, tam tikrus elementus atskirti pagal jų formą, spalvą, dydį, moko suvokti ryšį tarp detalės ir visumos, lavina smulkiąją motoriką ir atlieka daugybę kitų lavinančių funkcijų. Dėlionių yra įvairių dydžių: nuo vaikiškų iš vos keliasdešimties detalių iki keliatūkstantinių, skirtų suaugusiesiems ir kurias sudėti yra didelis, kantrybės reikalaujantis darbas.